W posiedzeniach Rady Przejrzystości mogą brać udział eksperci z dziedziny medycyny, której dotyczą omawiane na danym posiedzeniu wnioski lub informacje, oraz inne osoby zaproszone przez przewodniczącego Rady Przejrzystości, bez możliwości udziału w głosowaniu, jako goście Rady Przejrzystości.
Bezwzględnym warunkiem udziału w posiedzeniu jest złożenie Deklaracji o Braku Konfliktu Interesów (DBKI), o której mowa w art. 31s ust. 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U.z 2022 r., poz. 2561 z późn. zm.), .
Wniosek o udział w danym posiedzeniu Rady Przejrzystości należy złożyć do Agencji nie później niż na 5 dni przed planowanym terminem posiedzenia. Terminy kolejnych posiedzeń Rady oraz tematy mające być ich przedmiotem można odnaleźć w planach pracy Rady Przejrzystości, porządkach obrad publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w Aktualnościach.
We wniosku o udział należy podać m.in.:
- Datę posiedzenia Rady Przejrzystości;
- Temat, który będzie przedmiotem obrad Rady (nazwa leku/ środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego/ wyrobu medycznego + wskazanie/nazwa świadczenia);
- Dane osobowe osoby wnioskującej o udział oraz dane kontaktowe.
- Informacje nt. ew. relacji z podmiotami odpowiedzialnymi dla technologii medycznych mających być przedmiotem oceny Rady Przejrzystości
W przypadku wątpliwości związanych z wypełnieniem niniejszego formularza lub poniższych deklaracji prosimy o kontakt z Działem Obsługi Rad AOTMiT: tel. 22 101 46 33/34.
W przypadku okoliczności mogących budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności osoby wnioskującej o udział w posiedzeniu lub reprezentowanej przez nią instytucji Przewodniczący Rady Przejrzystości może odmówić wyrażenia zgody na udział w posiedzeniu.
Formularz dla osób wnioskujących o udział w posiedzeniu Rady Przejrzystości:
*Szanowni Państwo,
niniejszym informujemy, iż zamieszczane na stronie Agencji materiały i wyniki dyskusji stanowią efekt pracy koncepcyjnej i procesu analitycznego przeprowadzonego przez zespół Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w oparciu o paradygmat EBM, obejmujący: wyszukiwanie, selekcję, syntezę i interpretację dowodów naukowych, lub przeprowadzoną analizę danych.
W związku z powyższym, pragniemy przekazać, iż wykorzystywanie materiału analitycznego lub wyników dyskusji, zgodnie z dobrą praktyką, powinno być opatrzone informacją na temat źródła w postaci: [tytuł prezentacji/raportu], AOTMiT, Warszawa, czerwiec 2021 r.]