W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Instrukcja planowania, wdrażania oraz realizacji PPZ

Instrukcja PPZ

 

Niniejsze opracowanie przygotowane przez Agencję, ma na celu przedstawienie wskazówek dotyczących planowania, wdrażania oraz realizacji Programów Polityki Zdrowotnej (PPZ), w oparciu o obowiązujące regulacje prawne oraz dostępne dowody naukowe.

Głównym celem poradnika jest ułatwienie autorom programów poprawnej konstrukcji PPZ oraz zwrócenie uwagi na jego istotne elementy wraz z logiczną i spójną budową. Przedstawione w poradniku informacje, odnoszą się do ogólnych założeń dobrze przygotowanego PPZ, zaś wykorzystane przykłady, mają na celu praktyczne przedstawienie opisywanych elementów.

 

Modyfikacje PPZ 

 

W odpowiedzi na liczne zapytania dot. możliwości modyfikacji zaopiniowanych i wdrożonych do realizacji programów polityki zdrowotnej, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wspólnie z Ministerstwem Zdrowia podjęła prace w tym zakresie, których wynikiem jest ostateczne stanowisko, załączone poniżej.