W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Dr n. med. Jacek Rubik

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1993 roku pracuje w Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia w Klinice Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego, gdzie od początku swojej kariery zawodowej koncentruje się głównie na dializoterapii i transplantologii dziecięcej.

W 2009 roku objął stanowisko Kierownika Poradni Transplantacji Nerek, a od 2023 roku pełni funkcję Kierownika Ośrodka Kwalifikacyjnego CZD.

W 2021 roku obronił pracę doktorską. Jest wykładowcą na kursach Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Od 2011 roku działa jako ekspert zewnętrzny Wydziału Monitorowania Działań Niepożądanych Produktów Leczniczych i Wydziału Badań Klinicznych URPL.

Od 2019 roku koordynuje program żywych dawców nerki dla dzieci w Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji POLTRANSPLANT.

W latach 2019-2023 był członkiem Komisji Bioetycznej przy Instytucie-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.

Posiada bogate doświadczenie zdobyte podczas kursów i staży klinicznych w renomowanych placówkach, takich jak Medizinische Hochschule (Hannover, Niemcy), Molinette Hospital (Turyn, Włochy) oraz University College London (UCL, Wielka Brytania). Ukończył także liczne szkolenia w zakresie Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP) oraz prowadzenia badań klinicznych. Jest głównym badaczem i współbadaczem wielu badań klinicznych dotyczących nowych leków immunosupresyjnych oraz monitorowania leczenia immunosupresyjnego u dzieci po transplantacji nerki.

Autor i współautor licznych publikacji oraz doniesień zjazdowych w dziedzinie nefrologii, dializoterapii i transplantologii dziecięcej.

Od 2013 roku jest pomysłodawcą, współorganizatorem i opiekunem medycznym sportowych obozów narciarskich i żeglarskich dla dzieci po transplantacji nerki, „Narty na zdrowie” i „Żagle na zdrowie”.