W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Dr hab. n. med. Aleksandra Zasada

Aleksandra Zasada

 

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku biologia, specjalność mikrobiologia.

Od 2001 roku pracuje w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH – Państwowym Instytucie Badawczym (NIZP PZH-PIB).

W 2006 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych, a w 2014 roku stopień doktora habilitowanego nauk medycznych.

W 2022 roku otrzymała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania projektem badawczym i komercjalizacji wyników badań na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz uzyskała certyfikat International Project Management Association Polska.

Od 2016 roku kieruje Zakładem Badania Surowic i Szczepionek NIZP PZH-PIB, który pełni funkcję Państwowego Laboratorium Kontroli Produktów Leczniczych (OMCL) w zakresie produktów leczniczych immunologicznych i krwiopochodnych. Laboratorium posiada certyfikację Europejskiego Dyrektoriatu ds. Jakości Leków (EDQM) oraz akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA).

Brała udział w realizacji 10 międzynarodowych oraz 16 krajowych projektów badawczych dotyczących chorób zakaźnych. Jest autorką i współautorką ponad 100 publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.