W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Lista kontrolna Gin-McMaster

Tłumaczenie Listy kontrolnej opracowywania wytycznych GIN-McMaster na język polski zostało przygotowane w ramach współpracy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Naczelnej Izby Lekarskiej. Dostępne jest ono na stronie Uniwersytetu McMaster.

Lista powstała w wyniku współpracy Guidelines International Network oraz Uniwersytetu McMaster. Składa się z 18 tematów dotyczących procesu opracowywania wytycznych, szczegółowo opisujących punkty, które należy uwzględnić na każdym z etapów działania:

  • wspiera planowanie procesu opracowywania wytycznych i kontroli jego przebiegu;
  • pozwala zapewnić, że żaden z kluczowych kroków procesu nie został pominięty;
  • zawiera odwołania do dodatkowych materiałów i narzędzi wspierających w opracowaniu i usprawnianiu procesu tworzenia wytycznych.

Należy zaznaczyć, że lista kontrolna GIN-McMaster nie ma zastępować narzędzi oceny jakości wytycznych takich jak AGREE II, ale zgodne przestrzeganie opisanych kroków może pozwolić na uzyskanie lepszego wyniku, podczas oceny jakości i wiarygodności wytycznych.