W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Pasierski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2003 do 2016 roku kierował Oddziałem Kardiologii i Chorób Wewnętrznych w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym. Tytuł profesora nauk medycznych uzyskał w 2005 roku. W latach 2008-2009 pełnił funkcję zastępcy Przewodniczącego Rady Konsultacyjnej w Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji, a od 2012-2018 roku przewodniczył Radzie Przejrzystości przy Prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Był także członkiem Rady Przejrzystości II kadencji oraz od listopada 2022 roku pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady.

Jest autorem i redaktorem 14 monografii książkowych, w tym dotyczących zakrzepów i zatorów oraz konsultacji kardiologicznych. Napisał 172 rozdziały w monografiach, 66 prac oryginalnych, 75 prac poglądowych i kazuistycznych oraz 46 wstępów i komentarzy.