W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Dr n. med. Anna Socha- Banasiak

Anna Sochacka-Banasiak

 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbyła w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi w dziedzinie pediatrii oraz gastroenterologii dziecięcej zdobywała w II Klinice Pediatrii i Alergologii oraz w Klinice Gastroenterologii, Alergologii i Pediatrii ICZMP w Łodzi. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta, łącząc działalność kliniczną z pracą naukową.

Autorka licznych publikacji z zakresu pediatrii, gastroenterologii i alergologii.

Czynnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach medycznych.

Podczas XXXIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego we Wrocławiu uzyskała pierwszą nagrodę za prezentację wyników badań dotyczących wpływu folianów na układ immunologiczny dzieci.

W latach 2015-2018 brała udział w wieloośrodkowych badaniach, m.in. we współpracy z Uniwersytetem w Lund, które doprowadziły do stworzenia modelu biologicznego odpowiadającego ludzkiemu wcześniakowi i badania jego zastosowania w neonatologii. Wyniki pierwszego doświadczenia zaprezentowane przez dr Annę Socha-Banasiak zostały nagrodzone podczas 49 Zjazdu ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition) w Atenach w 2016 roku.

W pracy klinicznej zajmuje się leczeniem chorób niemowląt oraz dzieci starszych. Jako gastroenterolog dziecięcy ma doświadczenie szczególnie w diagnostyce i terapii chorób przewodu pokarmowego (m.in. refluksu żołądkowo-przełykowego, zaparcia stolca, biegunki, celiakii, nieswoistych chorób zapalnych jelit, alergii pokarmowej).