W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Ocena stopnia wdrożenia SRK

AOTMiT rozpoczęła badanie służące ocenie stopnia oraz poprawności wdrożenia standardu rachunku kosztów w podmiotach leczniczych.

Badanie miało na celu identyfikację obszarów nadal problematycznych, poprzez ocenę poprawności zastosowania standardu rachunku kosztów, to jest: identyfikacji obszarów działalności, wyodrębnienia OPK, przypisania kodów funkcji, budowy planu kont w zakresie kont zespołu 4 i 5, zdefiniowania stosowanych rozdzielników kosztów wspólnych i kluczy podziałowych, opracowania wykazów procedur medycznych realizowanych w OPK proceduralnych.

Do udziału w projekcie wytypowanych zostało 165 podmiotów o różnym profilu działalności, które wybrane zostały w drodze losowania.

Udział w badaniu polegał na przygotowaniu i przekazaniu danych, które wskazane zostały w załączonym pliku Pilotaż formularze do uzupełnienia przez świadczeniodawców a także, dodatkowo, wypełnieniu pliku F-K dla jednego wybranego OPK oraz wypełnieniu formularza dotyczącego godzinowych stawek wynagrodzeń.

W prezentacji poniżej zamieszczono wyniki przeprowadzonego badania służącego ocenie stopnia oraz poprawności wdrożenia standardu rachunku kosztów w podmiotach leczniczych.