W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Korzyści z użytkowania Aplikacji

Link do aplikacji: https://appsrk.aotm.gov.pl/

Aplikacja SRK to narzędzie wspierające proces wdrożenia i realizacji wytycznych rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 października 2020 r. w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców (Dz.U.2020 r., poz. 2045). Aplikacja umożliwi ujednolicenie sposobu identyfikowania, gromadzenia, przetwarzania, prezentowania i interpretowania informacji o kosztach świadczeń opieki zdrowotnej. System pozwoli na uzyskanie informacji wspierającej kadrę zarządzającą w podejmowaniu decyzji związanych z optymalizacją wykorzystania środków finansowych. Dodatkowo aplikacja umożliwi benchmarking z innymi świadczeniodawcami pod względem wskaźników ekonomicznych.

 

Oczekiwane korzyści dla użytkowników:

  • Usprawnienie procesu rozliczania kosztów (automatyzacja procesu w aplikacji),
  • Zmniejszenie pracochłonności związanej z rozliczaniem kosztów,
  • Usprawnienie procesu wycen procedur medycznych i ich cyklicznej aktualizacji,
  • Wsparcie Dyrekcji/Kierownictwa podmiotów leczniczych w podejmowaniu bieżących decyzji związanych z alokacją środków finansowych wewnątrz jednostek oraz sporządzaniem planów finansowych i inwestycyjnych.

 

Korzyści dla świadczeniodawców w aspekcie rozmiaru prowadzonej działalności leczniczej

Korzyści dla świadczeniodawców w aspekcie rozmiaru prowadzonej działalności leczniczej