W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Schemat i Kreator PPZ

Oddajemy do Państwa dyspozycji aplikację internetową, której celem jest ułatwienie realizacji zadań w obszarze zdrowia publicznego w zakresie tworzenia programów polityki zdrowotnej (PPZ) oraz raportów z ich realizacji.

Niniejszy kreator PPZ stanowi aplikację internetową z bezpłatnym dostępem  oraz logowaniem i rejestracją przy użyciu adresu mailowego.

W ramach aplikacji macie Państwo do dyspozycji:

  • projekt PPZ oraz
  • raport końcowy z realizacji PPZ,

które w efekcie finalnym stworzą dokumenty w formacie PDF, zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie wzoru programu polityki zdrowotnej (…). Na każdym etapie prac projektowych istnieje możliwość zapisania zmian, edycji wprowadzonych danych oraz powrotu do wcześniej zapisanej wersji projektu.

W ramach aplikacji dostępne są również gotowe szablony programów polityki zdrowotnej (przygotowane zgodnie z rekomendacjami prezesa Agencji), z których mogą Państwo korzystać.

 

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z narzędziem:

 

http://kreator.power.aotm.gov.pl/

___________________________________________________________________

Wzór Programu Polityki Zdrowotnej (PPZ) określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie wzoru programu polityki zdrowotnej, wzoru raportu końcowego z realizacji programu polityki zdrowotnej oraz sposobu sporządzenia projektu programu polityki zdrowotnej i raportu końcowego z realizacji programu polityki zdrowotnej (Dz.U. 2017 poz. 2476).

Poniżej, dla Państwa ułatwienia zamieszczamy wzór projektu PPZ oraz wzór raportu końcowego w wersji edytowalnej. Mamy także nadzieję, że przygotowywane przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji informacje stanowią dla Państwa cenne i pomocne wskazówki przy tworzeniu PPZ.

Jednocześnie pragniemy wskazać, że Agencja nie posiada uprawnień do wydawania interpretacji przepisów prawa, zatem wszelkie wątpliwości co do poszczególnych zapisów ustaw i rozporządzeń należy kierować do organów dedykowanych.