W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Kierownictwo

mężczyzna w garniturze stojący przed logiem agencji oceny technologii medycznych i taryfikacji

 

Daniel Rutkowski

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

 


 

Od początku kariery zawodowej związany z systemem ochrony zdrowia. Od 2001 r. związany z Mazowiecką Regionalną Kasą Chorych, a od 2006 r. – z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od lipca 2015 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 27 lutego 2023 r. pełnił funkcję zastępcy Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Jako menedżer ochrony zdrowia był członkiem wielu zespołów inicjujących i wdrażających rozwiązania organizacyjne i prawne w obszarze opieki zdrowotnej. Uczestniczył m.in. we wdrażaniu systemu Jednorodnych Grup Pacjentów oraz Systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. W latach 2016-2022 był członkiem Rady ds. Taryfikacji, działającej przy Prezesie Agencji, pełniącej funkcję opiniodawczo-doradczą.

Daniel Rutkowski jest z wykształcenia ekonomistą. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia, analiz statystycznych i data mining w biznesie, programów przedakcesyjnych i strukturalnych Unii Europejskiej.

Za zasługi dla ochrony zdrowia został wyróżniony odznaką honorową Ministra Zdrowia.

Decyzją Minister Zdrowia – Izabeli Leszczyny, 28 marca 2024 r. powołany został na stanowisko Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.