W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

O nas

 

„Naszą misją jest podnoszenie efektywności systemu opieki zdrowotnej. Ułatwiamy proces podejmowania decyzji dotyczących finansowania świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o EBM i HTA. Nasze analizy i oceny są kompleksowe. Zapewniamy najwyższą jakość podejmowanych działań”.

 

   

Istniejemy od 2005 roku i jesteśmy jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawanych instytucji w Europie w obszarze oceny i wyceny świadczeń zdrowotnych. W nadchodzącym okresie Agencja planuje utrzymać pozycję lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Na mocy ustawy z dnia 25 czerwca 2009 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o cenach uzyskaliśmy status państwowej jednostki organizacyjnej posiadającej osobowość prawną.

 

  • Jako państwowa instytucja HTA (w przejrzystym procesie) wspieramy podejmowanie decyzji w systemie opieki zdrowotnej, gwarantując kompleksowe informacje na temat oceny technologii medycznych, zapewniających dostęp i opłacalność systemu.
  • Angażujemy się w działalność badawczą i rozwojową w kraju i za granicą.
  • Nasze priorytety wynikają z potrzeb polskiego systemu opieki zdrowotnej, a praktyki oparte są na udokumentowanych metodach i wytycznych, które odzwierciedlają najnowsze myślenie w podejmowaniu decyzji w oparciu o dowody.
  • W swoich działaniach dążymy do bycia odpowiedzialnym partnerem, budując relacje oparte na zaufaniu, stawiając na dialog i przejrzystą współpracę.

Schemat główne wartości AOTMiT

Na przestrzeni lat zarówno rola, jak i zadania Agencji znacząco ewoluowały. Podejmowanie nowych wyzwań i realizacja powierzanych kolejnych zadań, umożliwia ciągły rozwój i wzmacnianie pozycji Agencji na arenie międzynarodowej.

rozwój zadań agencji w ciągu ostatnich 17 lat

 

Rosnąca odpowiedzialność AOTMiT