W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Aplikacja – Standard Rachunku Kosztów (SRK)

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i bieżącym potrzebom środowiska przedstawicieli podmiotów leczniczych dotyczącym wsparcia w procesie wdrożenia standardu rachunku kosztów, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowatorskiego narzędzia informatycznego – Aplikacji SRK.

Zachęcamy do zapoznania się z:

 • aplikacją na dedykowanej stronie https://appsrk.aotm.gov.pl 
 • filmem instruktażowym prezentującym podstawowe funkcjonalności aplikacji umieszczonym pod linkiem
 • broszurą informacyjną dot. aplikacji SRK (zamieszczoną w materiałach do pobrania na dole strony).

Grafika przedstawia aplikację SRK

makieta, analiza podmiotów

Stworzeniu aplikacji SRK od początku przyświecał główny cel – wsparcie procesów zarządczych w podmiotach leczniczych poprzez zapewnienie rzetelnej i wielowymiarowej informacji o kosztach i przychodach zgromadzonych w jednym miejscu i udostępnionych w przystępnej formie a także stworzenie możliwości benchmarkingu z innymi podmiotami w kraju.

 

Grafika przedstawia aplikację SRK

 

Szeroka funkcjonalność Aplikacji SRK umożliwia:

 • wprowadzenie danych poprzez import z plików bądź bezpośrednio w aplikacji rozliczenie kosztów zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 października 2020 r.
  w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców (Dz.U.2020 r., poz. 2045),
 • przejrzystą prezentację wprowadzonych danych w module raportów,
 • wycenę i cykliczną aktualizację procedur medycznych w aplikacji,
 • uzyskanie informacji o podstawowych wskaźnikach ekonomiczno-finansowych i statystycznych z możliwością porównania na tle innych jednostek w kraju i poszczególnych województwach,
 • pulpit zarządczy, który daje możliwość użytkownikowi uzyskania kluczowych informacji dotyczących sytuacji finansowej na poziomie podmiotu i poszczególnych ośrodków powstawania kosztów,
 • rozbudowywanie bazy raportowej zgodnie z potrzebami świadczeniodawców.

 

Dodatkowo informujemy, że w każdym z modułów na pasku głównym został umieszczony przewodnik, który zawiera szczegółowy opis postępowania, instrukcję oraz zakładkę pomoc, gdzie podane są numery kontaktowe do pracowników Agencji w razie problemów z użytkowaniem aplikacji oraz dedykowany adres mail:

Kontakt mailowy: srk@aotm.gov.pl

Wsparcie merytoryczne: tel. 459 588 942; 459 588 943

Wsparcie informatyczne: tel. (22) 101 47 74

 

Warto podkreślić, że Agencja nastawiona jest na komunikację i dalszą współpracę ze świadczeniodawcami, deklarując udzielenie Państwu wsparcia zarówno informatycznego, jak i merytorycznego w całym procesie wdrożenia standardu rachunku kosztów oraz wykorzystania wszystkich dostępnych funkcjonalności zaprezentowanej aplikacji.