W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 25.08.2022

Na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2022 r. Rada zapoznała się z wyceną świadczeń w ramach programu pilotażowego z zakresu wczesnej diagnostyki zaburzeń otępiennych. Rada przeprowadziła dyskusję z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia w zakresie zidentyfikowanych wątpliwości na poziomie zakresu programu pilotażowego i jego sposobu finansowania. Rada rekomenduje wypracowanie szablonu oraz modelu finansowania programów pilotażowych uruchamianych ze środków publicznych.

Rada zapoznała się z wynikami analiz kosztowych i propozycjami nowych wycen w odniesieniu do świadczeń udzielanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Izbie Przyjęć oraz w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W wyniku konsultacji z przedstawicielem Narodowego Funduszu Zdrowia oraz przeprowadzonej dyskusji, Rada zgłosiła uwagi do przedstawionego materiału i poprosiła o przeprowadzenie dodatkowych analiz.

Rada zdecydowała o przeniesieniu tematu „Metodyka taryfikacji świadczeń – aktualne rozwiązania i kierunki dalszych prac (cz.3)” na jedno z najbliższych posiedzeń.