W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat – pozyskanie danych do aktualizacji kosztów szpitala tymczasowego

W związku z koniecznością aktualizacji modelu szacowania kosztów funkcjonowania szpitala tymczasowego, w oparciu o dane rzeczywiste pozyskane od świadczeniodawców, Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji informuje podmioty lecznicze o możliwości nieodpłatnego udostępnienia danych.

Przekazanie danych nastąpi zgodnie z Zarządzeniem nr 50/2019 z dnia 19 grudnia 2019 roku Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zasad udostępnienia przez świadczeniodawców danych finansowo-księgowych niezbędnych do ustalenia taryfy świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz zgodnie z dodatkowym plikiem umożliwiającym przekazanie informacji dotyczących kwestii organizacji funkcjonowania szpitala tymczasowego, a także sposobu finansowania wybranych ponoszonych kosztów, m.in. wynagrodzeń, środków ochrony osobistej. Zarządzenie oraz pliki pomocnicze znajdują się pod linkiem:

https://dane-kosztowe.aotm.gov.pl/instrukcja/pliki/szpital-tymczasowy

Termin udostępnienia danych: do dnia 25 listopada 2021 r. (dane za miesiące styczeń-wrzesień 2021 r. i plik dodatkowy) i do 30 listopada 2021 r. (dane za październik 2021 r.).