W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Zaproszenie na szkolenie dla dostawców technologii informacyjnych podmiotów leczniczych – Standard Rachunku Kosztów

Zaproszenie na szkolenie dla dostawców technologii informacyjnych podmiotów leczniczych

 

Standard Rachunku Kosztów w podmiotach leczniczych – szkolenie jednodniowe online


Data szkolenia: 15 października 2020 r.

Godziny szkolenia: 9:00 – 17:00

Łączny czas: 7 godzin + przerwy

 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm dostarczających technologie informatyczne podmiotom leczniczym zainteresowanych zmianami zachodzącymi w zakresie standardu rachunku kosztów w związku z wejściem w życie z dniem 01.01.2021 roku Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców do udziału w szkoleniu, które obejmie następujące bloki tematyczne:

  1. Standard Rachunku kosztów – wprowadzenie.
  2. Ośrodki powstawania kosztów (konta księgowe zespołu „5”) – zasady ich tworzenia, podział wg rodzajów działalności.
  3. Ewidencja kosztów rodzajowych (konta księgowe zespołu „4” ).
  4. Omówienie rozdzielników kosztów wspólnych i kluczy podziałowych.
  5. Koszty osobowe – kategorie personelu, prawidłowe przypisanie etatów do OPK, znaczenie w procesie prawidłowej wyceny świadczeń.
  6. Wycena procedur medycznych – omówienie wraz z przykładami praktycznymi kalkulacji jednostkowych kosztów normatywnych procedur medycznych według jednej z trzech metod obowiązujących w nowym standardzie rachunku kosztów.

 

Rejestracja na szkolenia:

  1. W celu rejestracji na szkolenie należy wypełnić formularz, a następnie przesłać go w 2 plikach jako .PDF tj. skan z odręcznym podpisem pod zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz jako .WORD – wersja edytowalna (w razie wniesienia pytań dotyczących rozporządzenia) na adres szkolenia@aotm.gov.pl
  2. Po weryfikacji dokumentów zgłoszeniowych przez pracownika Agencji, każda osoba spełniająca kryteria otrzymuje drogą mailową informacje zwrotną dot. zakwalifikowania się na szkolenie wraz ze wszystkimi szczegółami.
  3. Udział w szkoleniu jest bezpłatny i ma formę online.