W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat – Pozyskanie danych do gastroskopii wykonywanych w warunkach ambulatoryjnych

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji informuje podmioty lecznicze o możliwości nieodpłatnego udostępnienia danych niezbędnych do przeprowadzenia wyceny świadczeń gwarantowanych badań gastroskopii przewodu pokarmowego (kod zakresu:02.0000.078.02) wykonywanych w warunkach ambulatoryjnych.

Agencja gromadzi dane z okresu od dnia 1 stycznia 2022 roku do dnia 30 czerwca 2022 roku w postaci formularza własnej kalkulacji kosztów (WKK) tj. informacji ogólnych identyfikujące świadczenie obejmujące koszty zużycia produktów leczniczych, wyrobów medycznych i wykonanych procedur medycznych wraz z kosztami osobowymi personelu medycznego zaangażowanego w realizację poniższych świadczeń:

5.03.00.0000022 – gastroskopia diagnostyczna (w przypadku wskazań obejmuje test ureazowy),

5.03.00.0000089 – gastroskopia diagnostyczna z biopsją (uwzględnia 1 badanie hist-pat),

5.03.00.0000008 – gastroskopia diagnostyczna z biopsją (uwzględnia 2 lub więcej badań hist-pat).

Podmioty lecznicze, które nie są wskazane w zamieszczonej „Lista podmiotów”, a chciałyby udostępnić przedmiotowe dane, Prezes Agencji zaprasza do przesłania na adres skrzynki mailowej: taryfikacja@aotm.gov.pl  zgłoszenia podając nazwę podmiotu, kod świadczeniodawcy (identyfikator nadawany przez właściwy oddział wojewódzki NFZ), nr umowy z NFZ, z której sprawozdawane są przedmiotowe świadczenia, REGON podmiotu.

Termin przyjmowania zgłoszeń do 22 sierpnia 2022 r.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat sposobu przekazywania i zasad przygotowania WKK należy skorzystać z zakładki „POMOC/INSTRUKCJA” na stronie internetowej: https://dane-kosztowe.aotm.gov.pl/instrukcja/pliki/5403_22_2022_gastroskopia_asdk

 

Terminy przekazania danych do 23 sierpnia 2022 r.