W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 4 sierpnia 2021 r.

Na posiedzeniu w dniu 4 sierpnia 2021 r. Rada zapoznała się z wynikami analizy kosztów świadczeń gwarantowanych obejmujących patologię noworodka identyfikowane produktami rozliczeniowymi: N20–N25. Rada zaakceptowała zaproponowany kierunek prac i zaleciła skierowanie przygotowanych materiałów do konsultacji.

Rada omówiła także założenia procesu taryfikacji świadczeń zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie metodą nieinwazyjną. W wyniku dyskusji Rada przekazała wytyczne dot. dalszych prac analitycznych.

Ponadto, Rada wysłuchała założeń metodyki wyceny świadczeń rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej oraz metodyki zmiany projektów taryf dla świadczeń z zakresu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w nowym modelu w zakresie II i III poziomu referencyjnego. Po przeprowadzonej dyskusji, Rada przekazała wytyczne co do dalszego kierunku prac analitycznych.