W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 21 października 2021 r.

Na posiedzeniu w dniu 21 października 2021 r. Rada zapoznała się z wynikami analizy kosztów świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w nowym modelu w zakresie II i III poziomu referencyjnego. Po przeprowadzonej dyskusji, Rada zdecydowała o ponownym przeanalizowaniu tematu na najbliższym posiedzeniu.

Rada omówiła założenia i wyniki analizy kosztów świadczeń gwarantowanych udzielanych przez Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży – I poziom referencyjny. Rada przeprowadziła dyskusję, w wyniku której poprosiła o przeprowadzenie dodatkowych analiz.

Rada zapoznała się z wynikami analizy kosztów świadczeń zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie metodą nieinwazyjną. W wyniku dyskusji, Rada zaleciła przekazanie raportu do konsultacji społecznych.

Rada zapoznała się z wynikami analizy wyceny świadczeń w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Rada stwierdziła, że przedstawione dane nie budzą wątpliwości co do konieczności doraźnego podwyższenia wycen w AOS.