W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 21.07.2022

Na posiedzeniu w dniu 21 lipca 2022 r. Rada omówiła wyniki analizy kosztów: świadczeń psychiatrycznych realizowanych w warunkach stacjonarnych dla dzieci i młodzieży poza poziomami referencyjnymi, w tym świadczeń udzielanych osobom z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Rada przeprowadziła dyskusję, w wyniku której zaproponowała ponowną ocenę raportu po wdrożeniu Rekomendacji nr 65/2022 z dnia 13 lipca 2022 r. Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zmiany sposobu lub poziomu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej.

Rada wysłuchała prezentacji „Metodyka taryfikacji świadczeń (cz. 1.) – aktualne rozwiązania i kierunki dalszych prac”. Rada, w wyniku przeprowadzonej dyskusji przekazała uwagi do przedstawionego materiału.