W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 16 września 2021 r.

Na posiedzeniu w dniu 16 września 2021 r. Rada zapoznała się z założeniami procesu taryfikacji świadczeń obejmujących operacje wad serca i aorty piersiowej. W wyniku dyskusji Rada zaakceptowała zaproponowany kierunek prac analitycznych.

Ponadto, Rada wysłuchała prezentacji dot. narzędzi analitycznych wykorzystywanych w procesie taryfikacji świadczeń. Rada poparła rozwijanie systemów ułatwiających zbieranie i przetwarzanie danych, służących do przygotowywania propozycji taryf oraz wskazała na konieczność pozyskania finansowania na realizację proponowanych projektów informatycznych.

Rada wysłuchała prezentacji dot. założeń metodyki taryfikacji świadczeń kompleksowych. Rada podkreśliła, iż omawiana metodyka odnosić się będzie do świadczeń ze wszystkich obszarów, nie tylko do świadczeń onkologicznych w ramach tzw. Cancer Unit’s, wobec czego musi uwzględniać specyfikę zbierania danych oraz określać optymalny sposób wyceny świadczeń kompleksowych z poszczególnych zakresów i rodzajów świadczeń. Ponadto, Rada zarekomendowała podjęcie działań nastawionych na efekt i oszacowanie nakładów pozwalających na skrócenie czasów realizacji świadczeń (istniejących procesów).