W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 10 listopada 2021 r.

Na posiedzeniu w dniu 10 listopada 2021 r. Rada omówiła wyniki dodatkowych analiz dot. świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w nowym modelu w zakresie II i III poziomu referencyjnego oraz planowane zmiany w rozporządzeniu Ministra Zdrowia zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. W wyniku dyskusji Rada zdecydowała o wydaniu stanowiska po podpisaniu przez Ministra Zdrowia ww. rozporządzenia.

Rada omówiła wyniki dodatkowych analiz kosztów świadczeń gwarantowanych udzielanych przez Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży – I poziom referencyjny. Rada przeprowadziła dyskusję, w wyniku której poprosiła o przegotowanie analiz dotyczących kosztów infrastruktury, opartych na aktualnych danych.

Rada omówiła wyniki analizy kosztów świadczeń obejmujących operacje wad serca i aorty piersiowej. W wyniku dyskusji Rada zaakceptowała zaproponowany kierunek prac oraz zaleciła skierowanie przygotowanych materiałów do konsultacji.