W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 01.09.2022

Na posiedzeniu w dniu 1 września 2022 r. Rada zapoznała się z wynikami analiz kosztowych i propozycjami nowych wycen w odniesieniu do świadczeń udzielanych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Izbie Przyjęć oraz w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Rada przeprowadziła dyskusję, w wyniku której zarekomendowano zmianę wyceny poszczególnych kategorii świadczeń oraz porad.

Rada zapoznała się z wynikami analizy kosztów świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w obszarze: choroby wewnętrzne.  Do czasu wypracowania przez Agencję docelowej taryfikacji świadczeń w zakresie chorób wewnętrznych Rada rekomenduje zastosowanie tymczasowych współczynników dla części JGP internistycznych.

Rada omówiła wyniki analizy kosztów świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: biopsja aspiracyjna szpiku kostnego, trepanobiopsja szpiku kostnego. Rada przeprowadziła dyskusję, w wyniku której rekomenduje opublikowanie raportu przygotowanego przez Agencję.