W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat – pozyskanie danych na potrzeby wyceny leczenia chirurgicznego z zastosowaniem systemu robotowego

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji informuje podmioty lecznicze o możliwości nieodpłatnego udostępnienia danych na potrzeby wyceny świadczeń „Leczenie chirurgiczne z zastosowaniem systemu robotowego”.

Dane dotyczą kosztów poniesionych przez podmiot leczniczy w roku 2021 w związku z realizacją świadczeń leczenia chirurgicznego z zastosowaniem systemu robotowego we wszystkich wskazaniach w jakich były wykonywane (prostatektomii, histerektomii, wycięcia jelita grubego i innych).

 

Agencja gromadzi dane w formie kart kosztorysowych – LINK

Prezes Agencji informuje również o spotkaniu informacyjnym, mającym na celu omówienie sposobu wypełnienia karty kosztorysowej, które odbędzie się w dniu 5.01.2022 r o godz. 10.00 za pomocą platformy zoom – LINK do spotkania.

Przedmiotowe dane należy przekazać Agencji w terminie do dnia 21 stycznia 2022 r. za pośrednictwem serwera FTP (ftptaryfikacja.aotm.gov.pl) – w przypadku braku dostępu do serwera prosimy o kontakt.

 

Dane kontaktowe:

  1. pytania formalno-prawne i dotyczące możliwości przekazania danych: taryfikacja@aotm.gov.pl i tel. 22 101 47 12, 22 101 47 14;
  2. w przypadku trudności w logowaniu na FTP: weryfikacja@aotm.gov.pl;
  3. pytania merytoryczne w zakresie przygotowania karty kosztorysu: i.rutkiewicz@aotm.gov.pl i tel. 22 101 47 28.

 

Podstawa prawna

  • Art. 31lc ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1285 z późn. zm.)”