W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat – pozyskanie danych dotyczących wybranych świadczeń kardiologicznych

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji informuje o wystąpieniu do świadczeniodawców z prośbą o przekazanie danych kosztowych na potrzeby wyceny świadczeń:

  1. Wszczepienie przezcewnikowe bezelektrodowego systemu do stymulacji jednojamowej;
  2. Monitorowanie zdarzeń arytmicznych przy użyciu wszczepialnych rejestratorów zdarzeń (ILR):
  • u chorych po kryptogennym udarze mózgu oraz
  • po nawracających utratach przytomności, których przyczyny nie udało się ustalić pomimo rozszerzonej diagnostyki;
  1. Mechaniczne wspomaganie serca pompą wspomagającą lewą komorę serca u pacjentów z ciężką niewydolnością serca niekwalifikujących się do transplantacji serca jako terapia docelowa (LVAD).

 

Agencja gromadzi dane w formie kart WKK (Własne Kalkulacje Kosztów) z okresu od 1 stycznia 2021 do 30 czerwca 2023 roku.

 

Lista podmiotów, do których wystąpił Prezes Agencji z prośbą o przekazanie danych – kliknij TUTAJ

 

Podmioty lecznicze, które nie są wskazane w zamieszczonej „Liście podmiotów”, a chciałyby udostępnić przedmiotowe dane, Prezes Agencji zaprasza do przesłania zgłoszenia na adres skrzynki mailowej: taryfikacja@aotm.gov.pl  podając nazwę podmiotu, kod świadczeniodawcy (identyfikator nadawany przez właściwy oddział wojewódzki NFZ), nr umowy z NFZ, z której sprawozdawane są przedmiotowe świadczenia, REGON podmiotu. Termin przyjmowania zgłoszeń do 26 października 2023 r.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat sposobu przekazywania i zasad przygotowania danych należy skorzystać z zakładki „POMOC/INSTRUKCJA” na stronie internetowej: https://dane-kosztowe.aotm.gov.pl/instrukcja/pliki/543_42_2023_kardio

 

Termin przekazania danych do 26.10.2023 r.