W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

AOTMiT vs. COVID-19 – strategia działań i status prac

Działania Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji związane z szeroko pojętą walką z COVID-19.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na rolę ekspertów klinicznych, bo to dzięki ich pełnemu zaangażowaniu, pełnej dyspozycyjności i determinacji udało się opracować w AOTMiT w kwietniu 2020 r. dokument pt. „Zalecenia w COVID-19. Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2”

Dynamiczna sytuacja pandemii wiąże się z tym, że zmieniają się potrzeby organizacyjne i możliwości terapeutyczne.

Z uwagi na pojawiające się nowe dowody naukowe dla skuteczności i profilu bezpieczeństwa terapii eksperymentalnych w Covid-19, przystępujemy do procesu aktualizacji Zaleceń.

Angażujemy się również w projektowanie rozwiązań systemowych, związanych z organizacją opieki pozaszpitalnej, roli lekarzy pierwszego kontaktu, bo to oni przede wszystkim będą musieli stawić czoła pandemii.

Aktualnie, jesteśmy na etapie analizy strategii międzynarodowych i projektowania rozwiązań krajowych oraz próbujemy określić miejsce metod diagnostycznych w procesie postępowania w COVID-19.