W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Zalecenia kliniczne

W ramach zadań ustawowych Agencja realizuje procesy związane z opiniowaniem zaleceń klinicznych opracowanych przez Towarzystwa Naukowe, m.in. w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Podejmuje także działania związane z tworzeniem zaleceń odnoszących się do organizacji i postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.

Procesy i metody przyjęte przez Agencję zarówno w zakresie opiniowania wytycznych praktyki klinicznej, jak i ich tworzenia, oparte są o uznaną międzynarodową metodykę oraz standardy i narzędzia, mające zapewnić najwyższą jakość przygotowywanych opracowań. W ramach tych procesów Agencja podejmuje działania mające na celu rozpowszechnianie najbardziej uznanych narzędzi wspomagających proces tworzenia, ewaluacji i implementacji wytycznych praktyki klinicznej oraz systemowych zaleceń organizacyjnych m.in. przetłumaczyła na język polski i wdrożyła narzędzie oceny jakości wytycznych AGREE II oraz zestaw narzędzi służących do adaptacji wytycznych ADAPTE.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy

 

Sekretariat Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej (WS)
tel. +48 22 101 47 50
email: sekretariat.ws@aotm.gov.pl