W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Rekomendacja w zakresie #PPZ #48aa – Profilaktyka kleszczowego zapalenia mózgu

Rekomendacja nr 1/2024 z 18 stycznia 2024 r. Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zalecanych technologii medycznych, działań przeprowadzanych w ramach programów polityki zdrowotnej oraz warunków realizacji tych programów, dotyczących profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu

Rekomendacja zawiera modelowe rozwiązanie dla danego problemu zdrowotnego – Profilaktyka kleszczowego zapalenia mózgu

Jednocześnie wydana rekomendacja zwalnia JST z konieczności nadsyłania do zaopiniowania programu polityki zdrowotnej przygotowanego zgodnie z jej treścią.

Tym samym rekomendacja stanowi wzorzec dla przygotowywanych przez JST projektów programów dla tego problemu zdrowotnego.

 

Prezes Agencji rekomenduje przeprowadzanie w ramach programów polityki zdrowotnej działań edukacyjnych skierowanych do populacji ogólnej na temat zachowań prozdrowotnych, czynników ryzyka, objawów kleszczowego zapalenia mózgu, metod profilaktycznych i środków ochrony przed kleszczami oraz szczepień ochronnych przeciwko KZM realizowanych w populacji osób narażonych na pokłucie przez kleszcze i ciężki przebieg choroby.

Publikacja w BIP