W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Standard Rachunku Kosztów – projekt rozporządzenia

Zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2019 roku dotyczącym standardu rachunku kosztów, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wraz z ekspertami z dziedziny księgowości i controllingu, w pierwszym kwartale tego roku prowadziła prace nad nowym projektem rozporządzenia.

Docelowy model rachunku kosztów ma zapewnić uzyskiwanie kompletnych i usystematyzowanych danych niezbędnych w procesie taryfikacji świadczeń opieki zdrowotnej.

Będzie on także narzędziem rachunkowości zarządczej, które przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie istotności kalkulacji kosztów.

Priorytetem przyświecającym w prowadzonych pracach było opracowanie rozwiązań odpowiadających różnorodnym podejściom stosowanym w podmiotach leczniczych przy jednoczesnym zapewnieniu jednolitości i przejrzystości gromadzonych informacji.

 

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców opublikowany w dniu 6 lipca 2020