W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Publikacja raportu w sprawie przygotowania wyceny świadczeń udzielanych przez podstawowe i specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego (dobokaretki)

W Biuletynie Informacji Publicznej Agencji został opublikowany raport w sprawie przygotowania wyceny świadczeń udzielanych przez podstawowe i specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego (dobokaretki).

W wyniku przeprowadzonych analiz kosztowych proponuje się następujące wartości ryczałtów za dobokaretki:

  • świadczenia udzielane przez podstawowe zespoły ratownictwa medycznego (dobokaretka typu P): 4 187 – średni wzrost nominalny o 1 035 zł,
  • świadczenia udzielane przez specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego (dobokaretka typu S):  5 583 – średni wzrost nominalny o 1 426 zł.

Wyniki analizy kosztów wskazują, że koszty wynagrodzeń dla ZRM P stanowią 80,5% ogółu kosztów przypadających na dobokaretkę. Pozostałe 19,5% stanowią koszty eksploatacyjne.

Wprowadzenie w życie proponowanych wycen będzie wiązało się z dodatkowymi wydatkami po stronie płatnika publicznego w wysokości 250,6 mln zł netto, tj. po uwzględnieniu wszystkich obecnych strumieni finansowania świadczeń z zakresu zespołów ratownictwa medycznego, co odpowiada zwiększeniu ponoszonych nakładów w obszarze o 13%.

Czytaj dalej: 120/2021 ZLC (aotm.gov.pl)