W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Posiedzenie Rady Przejrzystości 23/2022 w dniu 13.06.2022 r.

Porządek obrad obejmuje:

Przygotowanie opinii w sprawie oceny zasadności wprowadzenia nowego podziału na grupy limitowe w obszarze refundowanych opatrunków specjalistycznych wydawanych na receptę, stosowanych w ranach przewlekłych i pęcherzowym oddzielaniu się naskórka.

Przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku Nplate (romiplostimum) w ramach programu lekowego: „Leczenie dorosłych chorych na pierwotną małopłytkowość immunologiczną (ICD-10 D69.3)”.

Przygotowanie stanowiska w sprawie zasadności wydawania zgody na refundację środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego MSUD Anamix Infant; MSUD Anamix Junior; MSUD Anamix Junior LQ; MSUD Gel; MSUD Cooler; MSUD Express; MSUD Lophlex LQ we wskazaniach: choroba syropu klonowego; deficyt beta-ketotiolazy; deficyt hydrolazy 3-hydroksybutrylo-CoA.

Przygotowanie opinii w sprawie zmian w programach lekowych:

  • 110 „Leczenie dinutuksymabem beta pacjentów z nerwiakiem zarodkowym współczulnym (ICD-10 C47)”,
  • 107 „Leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej (ICD-10: L50.1)”,
  • „Leczenie pacjentów z rakiem płaskonabłonkowym narządów głowy i szyi schematu TPEx wraz z cetuksymabem w pierwszej linii leczenia nawrotowego lub przerzutowego raka płaskonabłonkowego narządów głowy i szyi”.

Przygotowanie opinii o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego: „Program polityki zdrowotnej dla seniorów z terenu gminy Kcynia na lata 2022-2025 »Koperta życia – zadbaj o swoje bezpieczeństwo «”.