W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 30 września 2020 r.

Na posiedzeniu w dniu 30 września 2020 r. Rada omówiła wyniki analiz dot. porównania kosztów ponoszonych przez ośrodki onkologiczne oraz pozostałe podmioty, w oparciu o ogólne dane finansowo-księgowe. Sposób prezentacji tych danych za pomocą dashboard’ów umożliwia wielopłaszczyznowe analizy. Rada uznała, że stanowi to dobrą podstawę do pracy nad całościową koncepcją wycen w onkologii. Z uwagi na dużą dynamikę zmian w onkologii, zwrócono uwagę na konieczność interpretacji przygotowanych danych przez ekspertów.

Rada przeprowadziła również dyskusję dot. kosztów świadczeń gwarantowanych w obszarze: choroby układu moczowo-płciowego, finansowane w ramach JGP sekcji L w zakresie leczenia szpitalnego oraz wybranych świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.