W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 30 marca 2021 r.

Na posiedzeniu w dniu 30 marca 2021 r. Rada zapoznała się z wynikami analiz kosztów:

  1. świadczeń gwarantowanych w ramach programów lekowych,
  2. świadczeń szpitalnych z zakresu toksykologii (JGP: S40-S44),
  3. świadczeń gwarantowanych obejmujących patologię noworodka identyfikowanych produktami rozliczeniowymi: N20–N25.

Po zapoznaniu się z wynikami analiz w zakresie kosztów świadczeń gwarantowanych w ramach programów lekowych Rada uznała za konieczny bardziej szczegółowy przegląd wymogów do poszczególnych programów i ich uszczegółowienie. Ponadto, Rada zarekomendowała stworzenie odrębnych produktów rozliczeniowych dla świadczeń towarzyszących programom lekowym z zakresu świadczeń onkologicznych.

Po zapoznaniu się z wynikami analiz w zakresie kosztów świadczeń szpitalnych z zakresu toksykologii (JGP: S40-S44), Rada wskazała zakres koniecznych modyfikacji. Po ich naniesieniu Rada rekomenduje publikację raportu.

Po zapoznaniu się z wynikami analiz w zakresie kosztów świadczeń gwarantowanych obejmujących patologię noworodka identyfikowanych produktami rozliczeniowymi: N20–N25, Rada uznała, że zakres zgromadzonych danych nie jest wystarczający do przygotowania raportu oraz wskazała zakres koniecznych modyfikacji. Ponadto Rada wskazała na potrzebę szerszych konsultacji z ekspertami.