W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 29 października 2020 r.

Na posiedzeniu w dniu 29 października 2020 r. Rada omówiła wyniki analizy kosztów świadczeń gwarantowanych związanych z kwalifikacją do przeszczepienia nerki lub nerki z trzustką oraz przeprowadziła konsultacje z ekspertami. Rada uznała, że zebrane dane i przeprowadzone analizy są wystarczające do ustalenia taryfy świadczeń. Jednocześnie Rada wskazała na konieczność wprowadzenia dodatkowego mechanizmu zwiększającego liczbę kwalifikacji wstępnych biorców do przeszczepu, realizowanych przez świadczeniodawców.

Ponad to, Rada omówiła wyniki analizy kosztów świadczeń gwarantowanych obejmujących leczenie chorób układu krwiotwórczego (JGP: S01-S07, S11-S16 i S21-S23). Rada uznała, że zebrane dane i przeprowadzone analizy nie są wystarczające do ustalenia taryfy świadczeń. Wskazano na braki danych dotyczących sposobu kwalifikacji pacjentów do grup S05 i S06, obszar ten wymaga dodatkowej analizy z uwagi na planowane połączenie obydwu grup.

Rada zapoznała się z wynikami kolejnego etapu prac, związanych z kosztami tych samych zabiegów operacyjnych u pacjentów z rozpoznaniem nowotworowym oraz pozostałych i nie wniosła zaleceń co do dalszego kierunku prac.