W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 25 listopada 2021 r.

Na posiedzeniu w dniu 25 listopada 2021 r. Rada przyjęła projekty taryf w zakresie świadczeń zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie metodą nieinwazyjną. Stanowisko znajduje się tutaj.

Rada zapoznała się z wynikami wyceny świadczeń rehabilitacji ambulatoryjnej. W wyniku dyskusji Rada przekazała wytyczne do dalszych prac.

Rada omówiła wyniki dodatkowej analizy kosztów świadczeń gwarantowanych udzielanych przez Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży – I poziom referencyjny. W wyniku dyskusji oraz w związku z kompletnością materiałów, Rada zarekomendowała przekazanie raportu do konsultacji. Jednocześnie Rada zwróciła uwagę, że w związku z koniecznością aktywizacji do wykonania większej ilości świadczeń, należy rozważyć zmianę sposobu rozliczenia z ryczałtowego na mieszany w taki sposób, aby składały się z części stałej i zmiennej, uzależnionej od liczby wykonanych świadczeń.

Rada omówiła także wyniki analizy kosztów świadczeń stomatologicznych.