W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 23 lutego 2022 r.

Na posiedzeniu w dniu 23 lutego 2022 r. Rada przyjęła projekt taryf świadczeń gwarantowanych obejmujących zabiegi w zakresie kończyn i miednicy (JGP: H31E–H33 oraz H41–H43). Stanowisko Rady dostępne jest tutaj.

Rada omówiła założenia procesu taryfikacji świadczeń psychiatrycznych realizowanych w warunkach stacjonarnych dla dzieci i młodzieży poza poziomami referencyjnymi, w tym świadczeń udzielnych osobom z całościowymi zaburzeniami rozwojowym. W wyniku dyskusji Rada zaakceptowała zaproponowany kierunek prac.

Rada omówiła założenia procesu taryfikacji świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w obszarze: choroby wewnętrzne. W wyniku dyskusji Rada zdecydowała o konieczności przeprowadzenia dodatkowych konsultacji z ekspertami.

Rada omówiła także wyniki analizy kosztów i propozycji wyceny świadczenia „Leczenie chirurgiczne z zastosowaniem systemu robotowego” dla raka gruczołu krokowego”.