W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 1 czerwca 2023 r.

Na posiedzeniu w dniu 1 czerwca 2023 r. Rada zapoznała się analizami przeprowadzonymi w ramach Postępowania 70. Rada przedyskutowała dane zebrane przez Agencję oraz pozytywnie odniosła się do wyników przeprowadzonych analiz, dostrzegając planowane zwiększenie kwoty finansowania opieki zdrowotnej ze środków publicznych, jednocześnie wskazując na zasadność rozważenia promowania podmiotów efektywnie wykorzystujących zasoby, maksymalizujących liczbę realizowanych świadczeń.

Rada zapoznała się ze wstępnymi założeniami procesu taryfikacji świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia chorób kręgosłupa. Rada pozytywnie odniosła się do przyjętego przez AOTMiT kierunku prac.

Rada zapoznała się z propozycją Planu Taryfikacji na 2024 rok przedstawionym przez AOTMiT i wydała pozytywną opinię – treść dostępna TUTAJ.