W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę Cookies
X

Komunikat Agencji dotyczący wyceny świadczeń szpitali tymczasowych 

Komunikat Agencji dotyczący wyceny świadczeń szpitali tymczasowych 

 

W związku z formułowaniem i rozpowszechnianiem przez posłów Dariusza Jońskiego oraz Michała Szczerbę nieprawdziwych informacji o rzekomym konflikcie interesu w AOTMIT uprzejmie wyjaśniamy, że:

 

Wycena sporządzona przez AOTMiT dotyczy wszystkich szpitali tymczasowych w Polsce, a nie tylko i wyłącznie szpitala na Stadionie Narodowym. Raport analityczny dotyczący wyceny świadczeń udzielanych w szpitalach tymczasowych został opublikowany w BIP Agencji w dniu 3 listopada br. Przyjęta wycena, co było od początku komunikowane, nie jest ostateczna. W raporcie podkreślona została konieczność weryfikacji wskaźników cenowych w okresie kolejnych miesięcy w oparciu o rzeczywiście poniesione koszty, na postawie sprawozdań i faktur.

 

W zakresie możliwych konfliktów interesów osób pracujących lub współpracujących z AOTMiT, o których informowali posłowie, wyjaśniamy, że pierwsza ze wspomnianych osób jest jednym z 20 członków Rady Przejrzystości. Rada Przejrzystości natomiast nie bierze udziału w procesie taryfikacji usług, a jedynie opiniuje kwestię związane m.in. z refundacją leków. Kolejna ze wspomnianych osób jest pracownikiem Biura Prawnego Agencji, które to Biuro również nie bierze udziału w procesie taryfikacji. Co za tym idzie przedstawione przez obu posłów tezy nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości i bazują jedynie na zasłyszanych informacjach i domysłach. Wzywamy do zaprzestania szkalowania zarówno AOTMiT, jak i poszczególnych osób, które współpracują z Agencją.

 

BIURO PRASOWE AOTMIT